Czy sklep zoologiczny to dobre miejsce na zakup i przygarnięcie zwierzaka?

      Możliwość komentowania Czy sklep zoologiczny to dobre miejsce na zakup i przygarnięcie zwierzaka? została wyłączona

Sklepów zoologicznych nie brakuje wokół nas. Niektóre mają w ofercie tylko rybki, niektóre dodatkowo posiadają ptaki i gryzonie a jeszcze inne charakteryzują się prawdziwie bogatą ofertą zwierząt domowych. Jeśli już zdecydujemy się jakiego pupila chcielibyśmy przygarnąć pod swój dach, zwróćmy uwagę na traktowanie zwierząt. Sklep zoologiczny, z którego weźmiemy zwierzaka, powinien odpowiednio dbać o wszystkich swoich podopiecznych. W innym przypadku trafić możemy na schorowane, przestraszone i nieufne zwierzę.

Na co zwracać uwagę

Przede wszystkim należy zwracać na to czy w sklepie zwierzęta są dobrze traktowane. Wydaje się to oczywiste ale nie zawszę tak jest. Zdarzają się przypadki rażących zaniedbań ze strony sklepów. Możemy w niektórych sklepach, niczym w zoo, podziwiać egzotyczne zwierzęta, które nie mają tam odpowiednich warunków bytowych. To niedopuszczalne i absolutnie nie kupujmy żadnego zwierzaka z takiego sklepu. Zwróćmy także uwagę na to czy klatki dla chomika są posprzątane oraz czy zwierzęta które nas interesują mają dostarczone odpowiednie pożywienie. Jeśli coś wyda nam się podejrzane, porozmawiajmy na ten temat z obsługą sklepu. Należy pamiętać, że często zwierzęta ze sklepu są bardziej płochliwe i trudniej je oswoić. Czytajmy również opinie, jaki dany sklep zoologiczny ma w internecie.

akcesoria dla kota

Nasze zachcianki a faktyczne potrzeby

Sklep zoologiczny może być dobrym miejscem do zakupu nowego małego podopiecznego ale pamiętajmy, że to nie profesjonalna hodowla ani prywatne ogłoszenie, które możemy sprawdzić. Na pewno i co najważniejsze, jeżeli wiemy czego chcemy i wiemy, że zwierzak będzie u nas dobrze traktowany to nawet kupując ze sklepu w którym warunki były nieodpowiednie, spełniamy dobry uczynek i dajemy im drugą szansę. Zanim odwiedzimy wybrany przez nas sklep zoologiczny, postarajmy się dowiedzieć jak najwięcej o interesującym nas zwierzęciu. Wraz z zakupem nowego pupila dobrze jeśli zaopatrzymy się także we wszelkie niezbędne akcesoria oraz karmę. Warto więc wcześniej sprawdzić, czy sklep zoologiczny oferuje wszystkie te rzeczy. Większość sklepów oferuje jedynie małe zwierzęta. Nie znajdziemy w nich kotów bądź psów. Czasem jednak prowadzone są akcje, w których sklep zoologiczny pośredniczy w adopcjach tych zwierząt. Jeśli jednak marzy nam się pies lub kot, przygarnijmy takiego ze schroniska bądź z ogłoszenia o adopcji. Sklep zoologiczny natomiast dostarczy nam karmę odpowiednią dla kota oraz psa ponieważ są to jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych.