Który będzie najprzydatniejszy rodzaj żwirku dla kotka?

      Możliwość komentowania Który będzie najprzydatniejszy rodzaj żwirku dla kotka? została wyłączona

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotów to wówczas obowiązkowe oprzyrządowanie kuwety. Są różne modele żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki feler, że niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozsypywaniu wzdłuż kuwety oraz roznoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
jeśli potrzebujesz żwirku dla kota silikonowego to sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Nietrudno jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Lecz na rynku są dostępne wielorakie żwirki dla kotów, wiele przyjemniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają typowy piach. Są optymalne dla pupilów, które nieraz idą na pole oraz przepadają grzebać w ziemi. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Wszak taki żwirek dla pupila niezmiernie szybko zaczyna nieestetycznie pachnieć, albowiem nie ma opcji odłączenia żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy postać drobnych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Jednakże ten większy i dodatkowo grubszy jest mniej użyteczny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się kuleczka, jaką można bezpośrednio wyeliminować z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Zestaw zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, wspaniałe żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać odpady na bieżąco, i wszystek żwirek zamieniać co jakieś 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kota jest niewiarygodnie ekonomiczny.

Jeżeli go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym lokum, by woda z moczu nieskomplikowanie odparowała. Szczególnie rozpoznawalne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy także drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek idealnie redukuje zapachy oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą jest to wówczas, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków roznosi się po domu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, jakie można dodawać w drobnej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że mają ponadto właściwości sterylizujące.