Ranking najfajniejszych zabawek dla kota

      Możliwość komentowania Ranking najfajniejszych zabawek dla kota została wyłączona

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Pewnie każdy przynajmniej raz dostrzegł kotka który wyciągniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, a choćby dywan. Reagujemy potem często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna z oczywistych czynności, jaką musi robić każdy normalny pupil. I nie chodzi tu akurat o ostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza osobiste terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, również w celu zawiadomienia, iż to jego obszar. Jeśli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to zatem dla nas sygnał, iż coś go trapi Drapak dla kota położony w domu pozwoli zachować przed zepsuciem nasze pufy.
szczególnie polecamy zabawki dla kotów w https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka dają naszym kotkom komfort, są szczególnie niezbędne szczególnie pupilom będącym bezustannie w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, zaś na szczególnie rozszerzonych drapakach ma sposobność do super trudnych zabaw. Prawidłowo jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, aby zachować przed podrapaniem fotele albo leżankę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zazwyczaj koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie są gospodarze, a ofiarą może ulec sofa w salonie. Koty uwielbiają również oznaczać znane terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne obce zwierzę, na przykład nietypowego kotka.

Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najciekawsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia i może służyć kotu jak dostępne środowisko do drzemki. Jest więc to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, ustawionego na podkładce prosto lub pochyło, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są ogromnie rozszerzone, wyszukane, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na posadzce albo być zamocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów są w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt i dla hodowli, a także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niezwykle obszerna, mają one najprzeróżniejsze wymiary, posiadają różnorodne funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym stylem również upodobaniami kota. Jeśli pupil kocha więcej spać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest żywy i kocha skakać, zapewne ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie